joi, 28 aprilie 2011

De maine va asteptam la targul PASTEL MĂRGĂRITAR

în week-end-ul 29 aprilie – 1 mai, vineri în intervalul 13:00 - 18:00, iar sâmbată şi duminică între 10:00 – 18:00, în cadrul unui eveniment organizat de revista Ioana în The Barrel pe Str. Smârdan nr. 27.


Va asteptam cu drag :)

joi, 21 aprilie 2011

Pastel Margaritar - targ handmade



Cercei, brăţări, broşe, panglici, coliere, funde, măşti, clame sau bentiţe sunt aşteptate la The Barrel, în Centrul Istoric al Bucureştiului. Primavara trebuie să vină, criza trebuie să plece, accesoriile trebuie să ne înveselească ţinuta şi atitudinea!

Aşa că, haideţi să vă întâlniţi cu cele mai simpatice şi îndrăzneţe accesorii la PASTEL MĂRGĂRITAR în week-end-ul 29 aprilie – 1 mai, vineri în intervalul 13:00 - 18:00, iar sâmbată şi duminică între 10:00 – 18:00, în cadrul unui eveniment organizat de revista Ioana în The Barrel pe Str. Smârdan nr. 27.

Toate accesoriile sunt confecţionate manual şi sunt dedicate doar doamnelor şi domnişoarelor care doresc să îşi accesorizeze garderoba cu obiecte unicat, şi care înţeleg faptul că: bijuteriile şi accesoriile nu vor fi niciodată suficente. Domnii pot veni chiar şi neînsoţiţi pentru că vor fi consiliaţi în achiziţionarea accesoriilor esenţiale care vor impresiona ochii şi sufletul domniţelor ce se lasă greu cucerite.


Vizitatorii vor primi cadou reviste Ioana, pentru a-şi reîntregi colecţia, dar şi alte reviste ale trustului de presă Burda România.


luni, 18 aprilie 2011

Nu uitati:

Va asteptam si de astazi pana joi la Romexpo, pe Aleea Negustorilor la Targul de Paste si Targul de produse Traditionale :)

UPDATE: am hotarat ca astazi este ultima zi din acest targ pentru noi.
Ne vedem in mai la urmatoarele targuri, cu bijuterii noi si frumoase :D

marți, 12 aprilie 2011

De maine va asteptam la targ !

In perioada 13 Aprilie 2011- 21 Aprilie 2011, ne gasiti la Romexpo, la TARGUL DE PRODUSE TRADITIONALE SI ARTIZANAT de pe aleea Negustorilor.
Conform Romexpo, la targ veti gasi: “atat expozantii de produse alimentare traditionale cat si pe mestesugarii si comerciantii de obiecte de artizanat de cele mai diverse categorii.”

Principalele produse pe care tematica targului le are in vedere sunt:

* Carne si produse din carne
* Peste si produse din peste
* Paine si produse de panificatie
* Lapte si produse din lapte
* Legume si fructe procesate
* Miere si produse apicole
* Bauturi
* Produse de artizanat

In aceeasi perioada, la Romexpo, se vor desfasura :

- CONSTRUCT EXPO – Targ International de tehnologii, echipamente, instalatii, utilaje si materiale pentru constructii – 13 Aprilie 2011 – 17 Aprilie 2011

- Targul de Paste – 13 Aprilie 2011 – 21 Aprilie 2011

Va asteptam cu drag :) .


luni, 11 aprilie 2011

Primavara :)

E clar, e aici, chiar daca de dimineata am vazut zapada pe dealuri...
Cu gandul la EA, fecioara balaie ce danseaza peste campuri, dealuri si paduri, aducand cu ea fluturi multicolori, floricele parfumate, pasari calatoare... am creeat noi seturi vesele, coliere, decoratiuni - nu puteau lipsi iepurasii, nu-i asa ?

Sa inceapa prezentarea :D

Athena (detalii si imagini: http://www.fantasyhandmade.com/item/seturi/athena/lid=12616861)

Light in the Shadows (detalii si imagini: http://www.fantasyhandmade.com/item/seturi/light-in-the-shadows/lid=12617032)

Nature in Spring (detalii si imagini: http://www.fantasyhandmade.com/item/seturi/nature-in-spring/lid=12617071)

Mystic Green (detalii si imagini: http://www.fantasyhandmade.com/item/seturi/mystic-green/lid=12617084)

Little River (detalii si imagini: http://www.fantasyhandmade.com/item/seturi/little-river/lid=12617102)

Equilibrium (detalii si imagini: http://www.fantasyhandmade.com/item/seturi/equilibrium/lid=12617106)

African Heritage (detalii si imagini: http://www.fantasyhandmade.com/item/bratari/african-heritage/lid=12617736)

Silvery Swirls (detalii si imagini: http://www.fantasyhandmade.com/item/seturi/silvery-swirls/lid=12617832)

Innocent Romance (detalii si imagini: http://www.fantasyhandmade.com/item/seturi/innocent-romance/lid=12617836)

Ithildin (detalii si imagini: http://www.fantasyhandmade.com/item/seturi/ithildin/lid=12617894)

Sweet Rose (detalii si imagini: http://www.fantasyhandmade.com/item/seturi/sweet-rose/lid=12619498)

Sweet Morning (detalii si imagini: http://www.fantasyhandmade.com/item/seturi/sweet-morning/lid=12641286)

Spring Sky (detalii si imagini: http://www.fantasyhandmade.com/item/seturi/spring-sky/lid=12642186)

Geisha (detalii si imagini: http://www.fantasyhandmade.com/item/seturi/geisha/lid=12643589)

Urmeaza doua zanute:

Gradina Rozei (detalii si imagini: http://www.fantasyhandmade.com/item/brose/gradina-rozei/lid=12620072)

Fairy Incense Holder (detalii si imagini: http://www.fantasyhandmade.com/item/wicca/fairy-incense-holder/lid=12642297)

 Doua familii de iepurasi:

Familia argintie (detalii si imagini: http://www.fantasyhandmade.com/category/decoratiuni/catId=3263219 - fiecare iepuras este prezentat separat)

 Familia Crem (detalii si imagini: http://www.fantasyhandmade.com/category/decoratiuni/catId=3263219 - fiecare iepuras este prezentat separat)

 Si doua oua misterioase :)
Ou decorat (detalii si imagini: http://www.fantasyhandmade.com/item/decoratiuni/ou-decorat/lid=12624036)

The Seed (detalii si imagini: http://www.fantasyhandmade.com/item/decoratiuni/the-seed/lid=12625195)

Dintr-un colt se aud doua voci subtiri: "Si noi suntem aici ! Ne-ai uitat !" Cum as putea sa-i uit? Cei doi magnetei de frigider: (detalii si imagini: http://www.fantasyhandmade.com/item/decoratiuni/magneti-iepurasi/lid=12640823)

duminică, 10 aprilie 2011